COOKIES Z OVESNÝCH VLOČEK
Upřímně jsem tohle pekla jako dobroty pro naše psí holky, ale zjistili jsme jak je to strašně dobré, vylepšili a dáváme si je sami. Na základní recept stačí ovesné vločky a jablka.

Tak na 50 malých ks:
2 hr ovesných vloček (bezlepkové-jak to s nimi je, prozradím příště)
3 jablka
1/4 - 1/2 vody
2 pl vanilkové hrašky
1/2 hr sušených jablek
1 pl skořice
(sladidlo)


Nejdříve si polovinu vloček, tedy jeden hrnek, pomele, aby byli na menší kusy. Rozmixujeme si také jablka na pyré, pokud vám to nejde, přidejte trochu vody. Smícháme všechny vločky, rozmixovaná jablka, hrašku, pokrájené křížaly a skořici. Pokud máte sladká a zralá jablka není potřeba doslazovat, pokud ale chcete, můžete. Pak děláme malá kolečka a pečeme cca na 20 minut na 180 ⁰C. Chtěla jsem to na malá kolečka, abychom to mohli dávat za odměnu i pejskům. Neměla jsem žádnou formičku, proto jsem to dávala na dno formiček od muffinu a myslím, že to vyšlo skvěle. Po upečení by měli jít lehce vychladit. Skladujeme je v lednici, máme je tam nyní týden a jsou pořád dobré. U pejsků mají také velký úspěch.

Haf, Haf1 komentář:

 1. Ano, jsou skvělé, peču v různých variantách.
  Moc se mi líbí, jak to tady máš provedené při výběru receptu, perfektní.
  A mohu jen doplnit,
  první věta *Nejdříve si polovinu vloček, tedy jeden hrnek, pomeleme, aby byl*i* na menší kusy* vločky jsou neživotné, proto se tady píše *y*.
  Aby ti to tady nestrašilo :-)

  OdpovědětVymazat

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com