FAZOLOVÉ MUFFINY S AVOKÁDOVOU ŠLEHAČKOU


Zase fazole na sladko :) Poslední dobou jsem si to opravdu oblíbila, mám pocit, že můžu mlsat bez výčitek, že je ten zákusek hned vyváženější. Navíc to opravdu skvěle chutná, takže pokud jste ještě nezačali péct s fazolemi, tak do toho! Navíc je tenhle recept i bez cukru a lepku samozřejmě.

na 10 ks muffinu
těsto
1 hr (200 g) bílých uvařených fazolí
1/2 hr (100 g) rýžová mouka
2 vrchovaté pl kakaa
1/2 hr (50 g) vlašské ořechy
3/4 hr (200 ml) vody (popřípadě přidat-každá mouky jinak "pije" :) )
1 banán (pokud není dost zralý, můžete ještě přisladit oblíbeným sirupem)

krém
1 banán
1 avokádo
10 datlí (namočené na hodinku)
2 pl kokosového oleje
2 pl karobu (můžete použít kaako)

Postup je opět velmi jednoduchý. Všechny suroviny, které patří do těsta si dáme do misky a rozmixujeme. Použila jsem obyčejný tyčový mixér a šlo to skvěle. Těstem jsem naplnila formy na muffiny a pekla 30 minut na 160.
Poté jsem je nechala vystydnout a připravila jsem si krém. Opět si jen vše dáme do nějaké misky a rozmixujeme v hladký krém. Můžete použít zdobící pytlík a ozdoby muffiny. (Pokud se vám rozbije tak jako mě, jde to i lžičkou "celkem obstojně naservírovat.)
Nechcete hodinku v lednici, aby měl krém šanci ztuhnou a potom můžete dozdobit nebo podávat s čerstvým ovocem. 4 komentáře:

 1. Milá Maruško, je to už nějaký čas, co Vás pravidelně sleduji, nikdy jsem se neodhodlala Vám napsat, poděkovat... Inspirující videa, upřímné komentáře, poctivá práce v kuchyni a nakonec moc krásné fotografie... I díky Vám jsem začala mít ráda media dnešní doby,takzvaně jsem se připojila... objevila jsem nové obchody - třeba svět plodů, začala jsem po letech jinak uvažovat u vaření a za to vše Vám patří velký Dík z mé strany. Přeji vše dobré,pevné zdraví a spokojenost v pracovní i osobní rovině. Hezky zdraví Veny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za tak krásná slova! Jsem moc ráda, že někoho vůbec mám možnost inspirovat. Taky vám přeji, ať jste všichni doma zdraví, spokojení a dařilo se vám! :)

   Vymazat
 2. Ahoj Maruško. Muffiny jsou úžasný. :-) Sice jsem použila pohankovou mouku, protože rýžovou zrovna nemám a krém jsem nedělala, ale i tak výborný. Příště zkusím i s krémem. Díky za tipy. Katka

  OdpovědětVymazat

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com